Лауреати Нобелівської премії миру 2021 р

Головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов і філіппінська журналістка Марія Ресса нагороджені «за зусилля щодо захисту свободи слова, що є обов'язковою умовою для демократії і миру».

Глава Норвезького Нобелівського комітету Берит Рейсс-Андерсен зазначила, що з моменту заснування в 1993 році «Нова газета» публікувала критичні статті на теми від корупції, поліцейського насильства, незаконних арештів, маніпуляцій на виборах, фабрик тролів і до застосування російських військ всередині і за межами Росії.

"Опоненти «Нової газети» відповідали на це погрозами, насильством і вбивствами. З моменту заснування газети вбиті шість її журналістів, включаючи Анну Політковську, яка писала про війну в Чечні. Незважаючи на вбивства і погрози, головний редактор Муратов не відмовився від принципу незалежності і послідовно захищав право журналістів писати на вибрані теми», — сказала Рейсс-Андерсен.

Дмитро Муратов народився в 1961 році в Куйбишеві. Після служби в армії працював в "Волзькому комсомольці" і "Комсомольскій правді". У 1993 році став одним із засновників "Нової щоденної газети". У 1995 році видання було перейменовано в "Нову газету", а Муратов став головним редактором видання.

Марія Ресса працювала репортером CNN в Азії, керувала відділом новин ABS-CBN. Вона брала участь у багатьох міжнародних ініціативах щодо заохочення свободи слова. В останні роки проти неї було порушено кілька кримінальних справ, пов'язаних з журналістськими розслідуваннями і роботою на посаді керівника інтернет-сайту Rappler.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!