Таблетка, яка швидко очищає забруднену воду

Вчені створили унікальну таблетку, яка швидко очищає забруднену воду. Розробкою займалися фахівці з Техаського університету в Остіні.

За словами вчених, таблетка на основі гідрогелю здатна за годину продезінфікувати літр річкової води і зробити її придатною для пиття. Унікальна розробка дозволить поліпшити життя населенню, яке не має доступу до чистої води. Доцент кафедри машинобудування Уокерской школи інженерії Кокрелл і Техаського інституту матеріалів Гуйхуа Ю повідомив:

«Наш багатофункціональний гідрогель може мати велике значення в пом'якшенні глобальної нестачі води, тому що він простий у використанні, високоефективний і потенційно масштабується до масового виробництва».

Фото: The University of Texas at Austin

Для нейтралізації бактерій з ефективністю більше 99,999% таблетка з гідрогелем генерує перекис водню. Найпростіший представник пероксидів взаємодіє з частками активованого вугілля, щоб атакувати основні клітинні компоненти бактерій і порушити їх метаболізм.

Джерело: МЕТА

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!