День народження фотоплівки

Всі фотографи повинні сьогодні подякувати американському винахіднику Девіду Х'юстону. Адже саме він 11 жовтня 1881 року запатентував добре відому всім нам фотоплівку.

У цьому ж 1881 році Джордж Истмен і Генрі Стронг заснували компанію «Кодак». І як кажуть, слово Kodak було запропоновано саме Девідом Х'юстоном. Він народився в штаті Північна Дакота (скорочено NoDak). Х'юстон був другом Истмена, фотографом-любителем, винахідником. Компанія Kodak придбала у Х'юстона патенти на фотоапарати. Буква К була улюбленою буквою Истмена. Він називав її «сильною, проникливої ​​буквою».

А трохи пізніше, в 1886 році, компанія Кодак запатентувала і сам апарат — камеру-ящик для стандартної роликової котушки, розрахованої на сорок вісім негативів розміром 4 на 5 дюймів, з фокусуючою оптикою.

Сьогодні шанувальники ретро-фотографій досі користуються фотоплівкою, хоча цифрові фотоапарати вже міцно увійшли в наше життя. Але традиції є традиції.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!