Українська РСЗВ «Берест» на полі бою

У першому номері журналу «ВІР» 2019 р, в розділі новини науки і техніки, передплатники змогли познайомитись з видатними розробками підприємства «Укроборонпрому». Редакція нашого журналу поцікавилась, чи працює ця техніка сьогодні, захищаючи нас від російського вторгнення. Знайомтесь з матеріалом, що розповідає про українську розробку реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) «Берест».

Воїни 36 окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського опублікували фото того, як нищать ворога не лише стрілецькою зброєю, а й мають на озброєнні сучасну реактивну артилерію.

В одному з реактивно-артилерійських підрозділів морпіхи використовують РСЗВ "Берест" на базі вантажівки "Урал". Ця зброя є розробкою українського оборонно-промислового комплексу. Нині такі екземпляри успішно нищать ворога на Донецькому напрямку.

Що відомо про БМ-21УМ "Берест"

БМ-21УМ "Берест" – це перспективна українська реактивна система залпового вогню 122 мм калібру. Система побудована на базі вантажного шасі КрАЗ-5401НЕ і модернізованої пускової установки БМ-21 "Град".

Система БМ-21УМ "Берест" була вперше представлена на виставці Зброя та безпека-2018, що відбувалася 9-12 жовтня у Києві. "Берест" є глибокою модернізацією БМ-21 "Град", і призначений для його заміни, адже має ряд переваг:

— кабіна вміщує увесь розрахунок, тоді як у "Града" частина бойового розрахунку знаходиться на відкритих сидіннях за кабіною;
— пускова установка містить 50 реактивних снарядів, замість 40 у "Града".
— "Берест" був виготовлений Шепетівським ремонтним заводом за власні обігові кошти. Стверджувалося, що у виробництві "Береста" використовуються лише українські комплектуючі, включно із шасі.

Реактивна установка "Берест" оснащена безкапотною дворядною 4-дверною кабіною, яка вміщує розрахунок бойової машини та всю необхідну апаратуру управління вогнем.

РСЗВ "Берест" обладнаний цифровою системою управління вогнем, яка дозволяє екіпажу проводити підготовку до стрільби, зокрема топогеодезичну прив'язку, не залишаючи кабіни. Також, "Берест" інтегрований у систему обміну інформацією на полі бою – розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує координати ворога, які надходять з безпілотників, контрбатарейних РЛС тощо.

Читайте також: Найдешевший і найтихіший український ударний БПЛА

Редакція