Будівля що покрита сонячними панелями, стане електростанцією

Ніхто не може звинуватити відому голландську фірму MVRDV у несерйозному підході до забезпечення стійкості майбутнього проекту будівлі Sun Rock. Більша її частина буде покрита сонячними батареями, і, за словами фірми, очікується, що вона вироблятиме близько 1 мільйона кВт. год зеленої енергії на рік, що дозволить легко забезпечити її самодостатню роботу, а надлишок відправлятиметься в мережу.

Sun Rock було замовлено урядовою енергетичною компанією Тайваню Taipower і буде використовуватися як центр для відвідувачів, а також для зберігання та обслуговування обладнання для відновлюваної енергії. Хоча більша частина його фасаду буде покрита сонячними панелями, до них також будуть додані вікна та вентиляційні отвори для природної вентиляції. Щоб представити цифру MVRDV про майже 1 мільйон кВт. год енергії на рік, дослідження уряду США показали, що середній будинок США використовує близько 11 000 кВт. год на рік.

«Місце для нового об’єкта Taipower отримує значну кількість сонячного опромінення протягом року, тому округла форма Sun Rock розроблена для того, щоб максимально збільшити кількість сонячного світла, яку можна використати для отримання енергії», – пояснив MVRDV. «Фасад максимізує цей сонячний потенціал за допомогою ряду складок, які підтримують фотоелектричні панелі (змішані з вікнами, якщо потрібно) на своїй верхній поверхні. Кут цих складок регулюється на всіх частинах фасаду, щоб максимізувати генерацію енергії потенціал сонячних панелей».

Будівля має площу 12 900 кв. м (приблизно 138 000 кв. футів) і міститиме ремонтну майстерню, склад і офіс. На першому поверсі з галереї відкривається вид на ремонтну майстерню, що дозволить побачити сонячні панелі та лопаті вітрових турбін, які ремонтуються. Ще одна галерея буде розміщена на верхньому поверсі, а на рівні даху – тераса з деревами для відвідувачів і співробітників.

Крім того, всередині атріуму також буде «Комната даних», де в режимі реального часу будуть розміщені дисплеї з детальною інформацією про операції Taipower та кількість відновлюваної енергії, яку виробляє компанія.

Джерело: NewAtlas

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!