Автономний вантажний пором вперше самостійно пройшов 240 км

Судно завдовжки 222 метри з вантажем автомобілів на борту самостійно пройшло 240 км вздовж узбережжя Японії та пришвартувалося в порту. Технологія була розроблена компанією Mitsubishi Shipbuilding спільно з Shin Nihonkai Ferry Company у рамках більш масштабної програми роботизації морських вантажоперевезень.

Демонстрація проекту Smart Coastal Ferry відбулася 17 січня, але за півроку до цього пором Soleil з командою на борту почав курсувати 240-кілометровим маршрутом між Сінмодзі та Іонадою, на півночі острова Кюсю, пише New Atlas. За цей час навігаційна система Super Bridge-X зібрала дані, які дозволили порому відправитися в перший безпілотний рейс зі швидкістю 26 вузлів або 48 км/год.

Крім GPS навігаційна система використовує масив інфрачервоних камер для виявлення та запобігання зіткнень з іншими суднами, систему контролю за двигуном та автоматизовану систему швартування, яка дозволяє вставати на якір та під навантаження у двох портах.

Представники компанії Mitsubishi заявили, що розробка такої технології сприятиме підвищенню безпеки морських перевезень, знизить потребу в робочій силі та експлуатаційні витрати. У січні та березні заплановано проведення наступних випробувань автономних навігаційних систем у рамках проекту Meguri 2040, запущеного некомерційною судноплавною організацією Nippon Foundation.

Джерело: ЕлектроВести

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!