Історія винаходу кулькової авторучки

12 лютого 1884 року страховий агент з Нью-Йорка Льюїс Едсон Уотерман запатентував пір'яну ручку з рівномірною подачею чорнила.

До чого може призвести ручка, що погано пише, в потрібний момент? Про це точно знав Льюїс Едсон Уотерман. В один із чудових робочих днів у 1883 році непишуча звичайна перова ручка зірвала підписання важливого контракту в кар'єрі молодого страхового маклера. Льюїс був настільки розчарований і спантеличений безглуздою ситуацією, що дав собі слово розібратися в тому, що сталося. Він зібрався провести дослідження пір'яної ручки, щоб виправити помилки попередників. Як виявилося, Льюїс дуже швидко визначив, що ручка не пише через нерівномірну подачу чорнила. Для виправлення цього дефекту потрібно забезпечити таке ж рівномірне, як і витрати чорнила, заповнення стрижня повітрям. Що надихнуло зробити клапан, що працює за принципом капіляра, не міг сказати сам Льюїс.

Після винахідливого рішення і патентування використання пір'яних ручок перетворилося на задоволення. На цьому майстер не зупинився і вирішив, що треба рухатись далі. У 1888 році Льюїс відкрив компанію L. E. Waterman.

Компанія Waterman Paris — один з найвідоміших і затребуваних виробників елітних аксесуарів у світі.

І це не дивно, адже бренд Waterman має свою історію успіху тривалістю понад 130 років. Донедавна прямим конкурентом Waterman була компанія Parker, проте зараз про конкуренцію між двома цими гігантами не йдеться — вони належать одному господарю.

Найперше виробництво ручок Ватерман було засноване в США. Пізніше було відкрито дочірню компанію у Франції, яка отримала назву JIF-Waterman. Згодом усе виробництво було перенесено до Франції, а американські представництва Waterman закриті. В даний час єдиним виробником ручок під брендом Waterman є французька компанія Waterman Paris.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!