Акумулятори майбутнього, дослідження корейських вчених

Команда корейських вчених застосувала комп'ютерне моделювання у спробі знайти найбільш доступні та недорогі компоненти для акумуляторів майбутнього, які мають прийти на зміну літію. Старання увінчалися успіхом. Виявилося, що на цю роль припадає кальцій. Головне – навчитися правильно з ним поводитися.

Дефіцит та дорожнеча літію, мабуть, – одна з головних складнощів, що заважають розвитку електричного транспорту. Запаси літію не безмежні, а батареї на його основі надзвичайно дорогі. Перед вченими всього світу стоїть завдання знайти набагато дешевші та найпоширеніші компоненти для акумуляторів.

Хесун Пак із корейського Університету Чун-Анг провів дослідження, які показали, що одним із основних замінників літію може стати кальцій. Команда вченого застосувала систематичний підхід, який включав запуск квантово-механічного моделювання на основі теорії функціоналу щільності.

Завдяки моделюванню вдалося передбачити найважливіші властивості різних шаруватих матеріалів, що містять оксиди кальцію та перехідних металів.

З'ясувалося, що батареї на основі кальцію можуть забезпечити схожі з літієвими характеристики. Щоправда, потрібні великі зусилля, щоб технологія стала працездатною та масовою.

Корейські дослідники вже створили список із 28 перспективних технологій виробництва катодів, чотирьох типів шаруватих структур та семи іонів перехідних металів. Поглиблені дослідження продовжуються.

На частку літію в земній корі припадає близько 0,002%, тоді як частку кальцію – в 10 000 разів більше.

Джерело: avtodream.org

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!