Дрон HUUVER котиться по землі і літає в повітрі

Хоча повітряні дрони мають багато застосувань, є деякі ситуації, коли наземні дрони є кращим вибором – вони, безумовно, споживають менше енергії акумулятора. HUUVER поєднує в собі два аспекти в одному транспортному засобі, оскільки має як пропелери, так і протектори, схожі на танк.

Його назва є абревіатурою (більш-менш) «Гібридний UAV-UGV для ефективного переміщення суден», HUUVER розробляється в рамках проекту Європейського Союзу, очолюваного польською компанією Cervi Robotics/Dronehub. Серед інших партнерів – LUT University (Фінляндія), Rectangle (Польща), Gina Software (Чехія), Bladescape (Австрія), Brimatech Services (Австрія) та NTT Data Spain.

Безпілотник у нинішньому прототипному вигляді має розміри 137 см в довжину, 84 см в ширину і 56 см у висоту (53,9 на 33 на 22 дюйми), а вага становить 23 кг (51 фунт).

Коли місії вимагають, щоб транспортний засіб рухався по землі, він використовує свою пару пов’язаних протекторів, щоб робити це до 10 годин на заряді літієвої батареї. Коли йому потрібно піднятися в повітря, він запускає вісім горизонтальних пропелерів, які сидять вирівняно з протекторами (і оточені ними), коли вони не використовуються. Тоді він може літати до 20 хвилин.

Дрон HUUVER в польоті

Оператори можуть дистанційно керувати дроном в режимі реального часу, переглядаючи вихідні дані його оптичних камер Sony 4K і тепловізійних камер FLIR, встановлених на кардані. Тим не менш, він також може літати автономно, керуючись системою супутникового позиціонування Galileo – датчик Velodyne Puck LITE LiDAR допомагає йому виявляти та уникати перешкоди за допомогою вбудованого мікропроцесора Nvidia Jetson AGX Xavier.

Представник Dronehub повідомив нам, що фаза досліджень і розробок проекту HUUVER нещодавно підійшла до завершення, і зараз починається фаза комерціалізації. Немає жодних слів про те, коли дрон може бути доступний, хоча, ймовірно, він буде націлений в основному на промислові, військові та пошуково-рятувальні роботи.

Тим часом прототип можна побачити в дії на відео нижче, включаючи один сценарій потенційного використання, коли його викликають для доставки невідкладної медичної допомоги.

Джерело: NewAtlas          

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!