SpaceX вивела на орбіту ще 58 інтернет-супутників Starlink

SpaceX

Американська технологічна компанія SpaceX повідомила про успішний запуск нової місії по відправці на низьку навколоземну орбіту інтернет-супутників.

13 червня, з космодрому на мисі Канаверал (Флорида) стартувала ракета-носій Falcon 9 з 58 мікросупутниками Starlink і трьома апаратами SkySat американської компанії Planet Labs з портативними телескопом і камерою для моніторингу поверхні Землі.

Через приблизно дев'ять хвилин після запуску перший ступінь ракети-носія була посаджена на платформу "Of Course I Still Love You" в Атлантичному океані біля узбережжя штату Південна Кароліна.

Нинішній запуск супутників Starlink став дев'ятим за рахунком. Тепер число мікросупутників на орбіті в рамках розгортання глобальної мережі інтернет покриття Starlink доведено до 538. Компанія Ілона Маска планує розгорнути орбітальне угруповання таких апаратів для створення глобальної мережі, яка забезпечить жителів планети широкосмуговим інтернетом в будь-якій точці земної кулі.

Крім SpaceX розмістити на орбіті угруповання супутників для глобального інтернет-покриття прагне цілий ряд компаній, в тому числі OneWeb, Telesat, LeoSat і Amazon.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!