Винахід дитячої коляски

дитяча коляска

Винахід дитячої коляски

18 червня 1889 року (131 рік тому) американець Вільям Річардсон запатентував дитячу коляску.

Вважається, що прототип сучасного дитячого візочка (коляска) був створений художником, архітектором і ландшафтним дизайнером Вільямом Кентом у 1733 році на замовлення герцога Девонширського для його дітей. Це була дуже гарно декорована зменшена копія візка для дорослих, який мав тягнути невеликий поні, ослик або коза. Дитина в цьому візку могла тільки сидіти.

Справжня мода на дитячі коляски виникла у 1840-х роках, коли англійська королева Вікторія, багатодітна мама, захотіла сама гуляти зі своїми малюками по королівському парку. Незабаром мода на коляски поширилася у всіх аристократичних колах Європи.

У перших візках до кошику або до короба прикріплялися три або чотири колеса, а також прилаштовувалася спеціальна ручка, щоб її можна було везти за собою.

Були високі коляски на тонких колесах, щоб легко було котити по поганій дорозі, і низькі на маленьких коліщатах, які краще їхали по рівній поверхні. Коляски робили на замовлення, і за своєю формою вони були схожі на транспорт для дорослих — карети і диліжанси.

18 червня 1889 року в Балтиморське патентне бюро прийшов Вільям Річардсон з ідеєю, яка здійснила чергову революцію в історії колясок. Він придумав реверсивну модель коляски, в якій дитина могла сидіти як обличчям до того, хто везе коляску, так і спиною до нього. Крім того, Вільям включив в свою модель осі, що додало візку маневреності.

Аж до того часу, осі і колеса були суцільнолиті, що не дозволяло їм повертатися окремо. Колеса в колясці Річардсона могли обертатися на 360 градусів абсолютно незалежно один від одного.

З тих пір дитяча коляска пройшла цілу еволюцію, перетворившись із громіздкої споруди, проти якого виступали тодішні педіатри, в зручний засіб пересування.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!