Патент на телеграф Семюеля Морзе

перший телеграф

Колись у молоді літа, з часів Радянського Союзу (початок 70-х) я був призваний на строкову службу. Більшу частина моєї військової підготовки проходила у морфлоті за спеціальністю радіотелеграфіст. Досконалість вивчення і знання азбуки Морзе допомогло мені слідкувати за пересуванням морських кораблів і субмарин різних держав на всьому океанському простору. Тоді я і не здогадувався, що електромагнітний ключ (молоток) і саму азбуку, винайшов видатний американський винахідник і художник Семюель Морзе.

А сталося це 20 червня 1840 року, коли він запатентував електромагнітний телеграф. Великою заслугою винахідника стало створення телеграфного коду, який представляв букви у вигляді «крапок» і «тире» — коротких і довгих сигналів. До XX століття в дев'яти європейських країнах було встановлено 45200 апаратів Морзе.

Ключ або «молоток» (дивиться на фото) служив для змикання і розмикання електричного ланцюга. Автоматичний приймач записував сигнали, що подаються ключем. Імпульси струму певної тривалості змушували коливатися електромагнітне перо, відтворюючи «крапки» і «тире» на паперовій стрічці. Перо або видавлювали сигнали, або завдавало їх чорнилом.

Морзе винайшов телеграф в 1830-і роки і безуспішно намагався продати винахід в Європі і США. Він запатентував його в 1840 році, але тільки в 1843 році зумів втілити свою ідею зв'язку в життя.

У 1843 році Конгрес більшістю в один голос прийняв рішення, за яким Морзе отримав субсидію на створення телеграфної лінії Вашингтон — Балтімор довжиною 65 кілометрів. Лінію відкрили в травні 1844 року. Після стали відкривати все нові лінії, зробивши телеграф поширеним засобом зв'язку. Пізніше європейські держави, які користувалися телеграфом, але не підтверджували право Морзе на цей винахід, виплатили Морзе 400 000 франків.

Телеграфний ключ, він же «молоток»

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!