Вчені створили робота з рідкого металу, який зміг вибратися з клітини, немов термінатор Т-1000

Хоча поява рідких роботів передбачалася ще в культових фільмах про похмуре постапокаліптичне майбутнє в минулому столітті, команду китайських та американських вчених анітрохи не налякали подібні «прогнози» — вони створили робота, здатного переходити з твердого стану в рідкий і назад.

Група вчених з кількох наукових інститутів Китаю спільно з американськими колегами з Університету Карнегі-Меллона використовувала магнітоактивну матерію (так звану MPTM), здатну змінювати стан з твердого в рідкий і назад під впливом магнітного поля.

Робот створений з магнітних неодим-залізо-борних мікрочастинок, інтегрованих у галій — метал, який плавиться за майже кімнатної температури в 29,8 градуса за Цельсієм. Під впливом магнітних полів із заданими характеристиками він втрачає форму та плавиться без спеціального джерела тепла.

Вчені запропонували кілька варіантів застосування власної розробки. Вони показали «втечу» крихітного робота через грати — таким чином MPTM можна використовувати для доставки ліків в організмі людини, допомоги у витягуванні з організму сторонніх предметів і навіть заповнення порожнього гвинтового патрона — достатньо розтопити матеріал у гнізді для гвинта і потім повернути його в твердий стан.

Крім того, вчені продемонстрували рух міні-діода з частинками MPTM по друкованій платі з подальшим переходом матеріалу в рідку фазу в потрібному місці для монтажу елемента — це дозволить дистанційно керувати установкою компонентів у важкодоступних місцях.

Додатково тестувалася можливість матеріалу підніматися по стінах, долати перешкоди та ділитися на частини для спільного пересування інших об'єктів перед тим, як знову зібратися в єдине ціле.

За матерiалами джерела

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!