Робот для збирання врожаю в теплицях

Японці створили робота, що збирає солодкий перець. Важко собі уявити, але, виявляється, солодкий перець вирощують в оранжереях. Візуально це виглядає як стіни листя, усередині якого росте перець. Кожен плід назріває у своєму темпі, так що доглядачам оранжереї доводиться щодня по кілька разів проходити між рядами зелені, вишукуючи всі овочі, оцінюючи їх з усіх боків, щоб зірвати вчасно.

Ідея японців полягає в тому, що між рядами натягується кабель, яким їздитиме робот. Завдяки такому рішенню не доведеться перебудовувати оранжерею, ніби робот був на колесах. До речі, є конкурентний американський проект, де робот на колесах. Там пишуть, що під час посадки треба планувати певну відстань між рядами, щоб робот міг вільно кататися.

Отже, робот (і японський, і американський) здатний самостійно знаходити плоди перцю, оцінюючи їх з усіх боків, і зрізати. Принагідно він робить віртуальну карту плодів, вказуючи їхній рівень стиглості.

За матеріалами джерела

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!