Електромобіль від Apple буде на дорогах за кілька років

Над електромобілем від Apple працюють сотні спеціалістів, а компанія вже запатентувала цікаві технології для цієї галузі

Компанії з виробництва смартфонів останнім часом роблять спроби зайти в нову для себе нішу — автомобілебудування. Серед них — Sony, Huawei, Xiaomi. Apple намагається не відставати й теж планує вийти на ринок електромобілів. Хоча може минути кілька років, перш ніж споживачі побачать готовий продукт.

Якщо Apple і наважиться випустити власний автомобіль, побачити його на дорогах ми зможемо не раніше 2025-2026 років.

Виробник iPhone вже довго намагається почати виробництво власних електромобілів. Утім, без особливих успіхів. Створення нового автомобіля – це складний процес. Apple має досвід у розробці нових технологій, а також фінансовий запас та інвестиції для підтримки такого проєкту. Тож шанс на успіх є.

Нічне бачення та лобове скло з екраном. Що патентує Apple

Численні патенти Apple вказують на те, що компанія працює над абсолютно новим поглядом на майбутнє автомобілів.

Ось кілька цікавих патентів, які можуть мати вплив на галузь в цілому:

  • патент на інноваційну систему нічного бачення, що дозволяє розпізнати об'єкти на відстані до 200 метрів у повній темряві;
  • патент на лобове скло з технологією змішаної реальності (проєкт лобового скла, яке може перетворюватися на повноцінний екран);
  • патент на розумну автомобільну підвіску — кліренс авто змінюється автоматично залежно від стану дороги.

На дизайн чекати ще рік, сам автомобіль — ще пізніше

Apple старанно працює над досягненням своєї мети щодо електромобіля, але, враховуючи їхню швидкість просування, до 2024 року техногігант навряд встигне.

За даними Bloomberg, спочатку виробник iPhone хотів, щоб Apple Car був повністю автономним і дозволяв пасажирам подорожувати обличчям до обличчя. Тому салон планувався як невеликий офіс на колесах. Але тепер Apple хоче типовий салон автомобіля з водійським сидінням, звичайним кермом та панеллю приладів. Чи буде функція автономного водіння – поки точно не відомо, побачити ми це зможемо уже на прототипі, коли він таки вийде.

Над виглядом Apple Car працює Кевін Лінч (керівник Apple Watch і Health) з командою. Як повідомляє Engadget, дизайн мають показати у 2023 році, а список усіх функцій планується завершити у 2024 році. Тестування має розпочатися у 2025-му, а офіційний запуск моделі в серію відкладено до 2026 року.

За матеріалами джерела

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!