Нова технологія захисту товарів і ліків від підробок

технологія захисту товарів

Сінгапурські вчені розробили нову технологію боротьби з контрафактною продукцією, яка дозволить краще забезпечити автентичність дорогих або чутливих до підробок товарів — ювелірних виробів, електроніки та медикаментів. Метод, що поєднує глибоке навчання з м'ятою двомірною плівкою, виявився довговічним і дуже швидким в роботі.

Технологія DeepKey, створена фахівцями з Національного університету Сінгапуру, заснована на фізично неклонуємих функціях (PUF) — унікальні властивості, втілених в фізичних структурах, які неможливо скопіювати і які сьогодні застосовуються для аутентифікації таких товарів, як мікропроцесори. Однак, виробляти мітки PUF складно, вони швидко виходять з ладу під дією навколишнього середовища, а підтвердження займає багато часу.

Сінгапурські вчені надули повітряну кулю і покрили його поверхню чорнилом з двомірного матеріалу. Давши чорнила висохнути, вони випустили з кулі повітря. На матеріалі відобразилися унікальні, неклонуємі візерунки. Ці патерни PUF можна нарізати на шматочки потрібного розміру — зазвичай по сотні за один раз.

Якщо вивчити шматочки під електронним мікроскопом, за допомогою програми глибокого навчання, можна підтвердити їх унікальність за кілька хвилин. Це значно простіше, ніж сучасний метод, що вимагає пошуку по єдиній величезній базі даних, пише New Atlas.

«Весь процес займає менше 3,5 хвилин, велика частина часу йде на зняття показань електронного мікроскопа, — пояснив Лінь Цзин, один з дослідників. — Сама аутентифікація дуже швидка, менше 20 секунд. Ми використовували модель глибокого навчання для попередньої категоризації патернів PUF на підгрупи, так що алгоритм пошуку і порівняння працює з набагато меншою базою даних, що скорочує загальний час аутентифікації».

Крім швидкості роботи, DeepKey набагато стійкіше до таких речей, як екстремальні температури, вплив ультрафіолету і вологості. Тому технологію можна використовувати для аутентифікації вакцин, багато з яких зберігаються в холодильнику.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!