Винахід прозорої деревини

Сучасна технологія виробництва прозорої деревини вимагає використання хімічних речовин для видалення лігніну — це довгий процес з великою кількістю відходів, який в підсумку послаблює матеріал. Фахівці з США знайшли спосіб зробити дерево прозорим, як скло, не видаляючи лігнін.

Над створенням прозорої деревини дослідники працюють не перший рік. Будівельники бачать в цьому матеріалі потенціал, оскільки дерево міцніше скла і не розіб'ється, якщо в нього влетить м'яч. Але незважаючи на всі зусилля вікна з дерева поки не роблять — в основному через методу виробництва.

Процес, який розробили вчені з Університету Меріленда, вимагає не видалення, а зміни лігніну, речовини, що додає структурну міцність рослинам, пише Phys.org. Вони видалили молекули лігніну, що відповідають за колір деревини. Насамперед вони обробили поверхню перекисом водню, а потім піддали її впливу ультрафіолетового світла. Після деревину повантажили в етанол для подальшого очищення. І, нарешті, заповнили пори прозорою епоксидною смолою, щоб зробити матеріал гладким.

В результаті деревина виявилася в 50 разів міцніше, ніж якби було виготовлено традиційним способом, і при цьому пропускала 90% світла. До того ж, вона виявилася міцніше і легше скла — і забезпечувала кращу ізоляцію.

Винахідники вважають, що таку деревину можна застосовувати для виготовлення вікон і дахів, а при бажанні і стін будинків, тому що матеріал витримує достатнє навантаження. Процес виробництва не шкодить навколишньому середовищу, і його легко масштабувати для будівництва великих будинків. А також — як сенсорні дисплеї пристроїв, які піддаються впливу агресивного середовища.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!