Винахід пневматичного гальма Вестінгауз

Джордж Вестінгауз (George Westinghouse) був американським інженером і підприємцем, він винайшов залізничні пневматичні гальма і брав участь в становленні електротехнічної промисловості.

Якось раз Вестінгауз став свідком залізничної аварії, перед якою два машиністи бачили один одного, але не змогли своєчасно зупинити свої потяги, тому що гальмівним кондукторам було потрібно витратити чимало часу, бігаючи з вагона на вагон по вузьких містках і пригальмовуючи кожен вагон вручну.

У 1869 році у віці 22 років Вестінгауз винайшов залізничну гальмівну систему на стислому повітрі. Вона складалася з компресора на локомотиві, балона і спеціального клапана на кожному вагоні, а також трубки з гнучкими з'єднаннями, що тяглася вздовж усього поїзда, заповнювала балони і управляла гальмами. Цю безвідмовну систему, яка дозволяла машиністу включати гальма у всіх вагонів відразу, Вестінгауз запатентував 28 жовтня 1873 року.

Винахід Вестінгауз став революційним для залізниць, забезпечуючи надійне гальмування, що, в свою чергу, розширило діапазон швидкостей, з якими могли рухатися поїзди тих років. Вестінгауз також запропонував безліч доповнень до свого винаходу, що дали можливість застосовувати його в самих різних системах автоматичного гальмування.

Згодом була створена Компанія пневматичних гальм Вестінгауз (WABCO), щоб виробляти і продавати винайдений ним пристрій, яке знайшло широке застосування на залізницях. Гальмівні механізми, встановлені на сучасних поїздах, являють собою різні модифікації цієї розробки. Пневматичні гальма подібної конструкції можна виявити і на важких вантажівках.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!