Автономна сонячна теплиця нескінченно видобуває воду з повітря

У багатьох куточках світу мало опадів, але достатньо вологи в повітрі, особливо ночами. Експериментальний пристрій, створене інженерами з Сінгапуру, вбирає водяну пару і використовує її для поливу рослин. Якість виділеної води відповідає стандартам ВООЗ. У майбутньому такі пристрої можуть з'явитися на дахах висотних будинків в системах локального вирощування овочів і зелені.

Прототип SmartFarm був розроблений командою інженерів з Університету Сінгапуру. Він складається з прозорого акрилового ящика, усередині якого насипано ґрунт, а в ньому росте іпомея водяна. Під моторизованою кришкою з сонячними панелями розташована панель з гідрогелю, пише New Atlas.

Гідрогель на основі міді має високі абсорбуючі властивості і ночами, якщо відкрити кришку, активно вбирає водяну пару з прохолодного повітря. На світанку за допомогою вбудованого таймера кришка закривається, і сонячні промені починають поступово нагрівати матеріал. Гель виділяє воду в формі випарів, які конденсуються з внутрішньої сторони кришки теплиці.

Періодично протягом дня кришка відкривається, і конденсат стікає по стінках і потрапить в ґрунт, живлячи рослини. За підрахунками винахідників, гідрогель здатний абсорбувати вологу до 300 разів більше своєї маси. А швидкість виділення води днем ​​становить 2,24 грама на грам гелю.

Раніше цей матеріал вже тестували в рамках дослідницького проекту Hawaii Space Exploration Analog and Simulation як можливий спосіб контролю за вологістю в космічних теплицях.
Тепер сінгапурські інженери шукають способи масштабування своєї технології для великомасштабних проектів, наприклад, для вирощування зелені на дахах будівель.

Джерело:хайтек+

.Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!