Як в Японії, без центрального опалення, обігрівають приміщення

В Японії використовують дуже цікавий винахід для обігріву. Це комбінація журнального столика, крісла, матраца і ковдри під назвою — котацу. Всередині під столиком розміщений обігрівач, який зігріває всіх, хто збирається навколо нього. Під ним можна навіть спати.

Багато енергії і тепла ми часто використовуємо даремно. У наших приміщеннях буває так жарко, що ми змушені відкривати вікна взимку, щоб провітрить кімнату.

З постійним зростанням тарифів на опалення багато хто намагається економити, і шукають енергоефективні рішення, щоб якомога раціональніше пережити зиму.

Наслідуємо прикладу японців, вони придумали котацу, його перевага, крім опалення, криється в соціальній складовій, так як він збирає біля себе всю сім'ю. У нас цю функцію колись виконувала піч. Але в квартирі, котацу виглядає набагато естетичний.

Котацу пересувні, ще їх називають oki-gotatsu. В Японії, це багатофункціональні предмети меблів які використовуються в будинках, які, як правило, погано ізольовані і не мають центрального опалення.

Електричні котацу безпечні навіть для домашніх тварин. Ваші цікаві вихованці та діти залишаться в безпеці. Як правило, електричний обігрівач знаходиться в каркасі столу, і все, що потрібно зробити, — це підключити обігрівач столу до електромережі, накрити його ковдрою і покласти зверху стільницю.

Ви можете комфортно обідати за столом, працювати за ноутбуком або спілкуватися з родичами і друзями за чашкою чаю. Звичайно, в теплі виявляється тільки нижня частина тіла, але і цього вистачає, щоб зігратися і відчути затишну атмосферу будинку.

За рахунок ковдри котацу набагато економніше, ніж обігрівачі, що нагрівають повітря у всій квартирі. І ногам тепло, і затишно, і економно.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!