Перший в світі web-сайт

перший в світі web-sait

Перший в світі web-сайт заробив 30 років тому. Він працював на комп'ютері NeXT

Вчора виповнилося рівно 30 років з того моменту, коли запрацював перший в світі web-сайт. Він був створений в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN) і працював на комп'ютері NeXT, який став першим web-сервером. Зараз ця система включена в експозицію історичного стенду CERN. На лицьовій панелі корпусу звертає на себе увагу наклейка з написаним від руки червоним чорнилом наполегливим проханням не вимикати комп'ютер.

Відвідувачам web-сайту було доступно писання проекту, а також інструкція по створенню власних гіпертекстових сторінок і інші подібні відомості.

Інтернет виріс до 370,7 млн ​​зареєстрованих доменних імен

Розробником концепції гіпертекстових документів, яка спочатку призначалася для потреб CERN, став британський вчений сер Тімоті Джон Бернерс-Лі (Timothy John Berners-Lee). Реалізація концепції призвела до появи ідентифікаторів URI і URL, протоколу HTTP і мови HTML, розробці першого редактора гіпертекстових сторінок, який також служив для їх перегляду, тобто став першим браузером.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!