П’єр і Марія Кюрі відкрили радіоактивний елемент

фото Кюрі

Подружжя вчених Кюрі відкрили новий хімічний елемент. Фото: Proect Contro

Подружжя вчених П’єр і Марія Кюрі 20 грудня 1898 го відкрили хімічний елемент радій. За нього отримали Нобелівську премію.

Подружжя більше 10 років займалися вивченням і видобутком радію і полонію. Полька Марія Склодовська закінчила Варшавський університет, за успіхи в навчанні стала стипендіатом університету в Сорбонні.

П’єр — відомий французький фізик і хімік. Вони одружилися і жили в Парижі.

Марія вивчала мінерали, що містять уран і торій. Згодом помітила, що деякі сполуки випромінюють великий відсоток радіації і підсвічуються в темряві зеленим світлом.

Намагалися виділити новий елемент з руди. Працювали вчені в сараї недалеко від будинку.

Розмелювали, просівали, варили уранову породу, робили тисячі кристалізацій. З декількох тон вихідного матеріалу виділили 1 дециграм майже чистого хлориду радію. Визначили атомну вагу радію — 225. Назвали «радій» — промінь по-грецьки, через зелене світло. «Це наша» дорога дитина «, — казали Кюрі.

Склодовська-Кюрі померла в 1934 році через важке захворювання крові. Чоловік загинув 28 роками раніше — його збив кінний екіпаж.

Всі особисті речі Марії Склодовської-Кюрі зберігаються в особливих умовах і недоступні для простих відвідувачів. Її наукові записи і щоденники досі мають рівень радіоактивності, небезпечний для оточуючих.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!