Створення складного велосипеда вагою 6 кг

склоадний велосипед

Інженери і творчі люди не збираються складати руки, щоб не домогтися нового варіанту винаходу чергового велосипеду. Саме про це пише Георгій Голованов на порталі хайтек+.
Беручи до уваги наявність кріплень, замків та інших конструктивних особливостей, складні велосипеди зазвичай важче звичайних. Проте, британському дизайнеру і інженеру Дереку Крінейджу вдалося сконструювати модель, яка важить всього 6 кг. Це абсолютний рекорд. 78-річний Крінейдж реалізував цей проект, відволікаючи себе від інтенсивної антираковою терапії.

Вперше інженер Дерек Крінейдж заявив про себе, коли перетворив складаний велосипед британської компанії Brompton Bicycle в електричний вагою менше 10 кг. Однак, як пише New Atlas, його останнє творіння розроблено і побудовано з нуля.

Велосипед Крінейджа з 16-дюймовими колесами в складеному стані займає в просторі 590 на 600 на 260 мм. Процес складається з трьох етапів і займає, за його словами, всього кілька секунд — потрібно тільки повернути три рукоятки. Ніяких смушкових гайок або тому подібного в конструкції немає.

Рама і задній трикутник зроблені із суміші вуглепластика, титану і авіаційного алюмінію 7020 — останній дрібного помелу, так що в місцях з'єднань він товщі і міцніше. По краях стінки трубок товщиною 2,5 мм, а в центрі на сантиметр тонше.

Сідло, підсідельна труба, вилки і кермо з чистого вуглепластику. З титану виготовлені каретка, ланцюг, спиці, педалі, пружина амортизатора і «кожна гайка, болт і шайба». Коротше кажучи, все компоненти полегшені до межі міцності.

Якщо вірити конструктору, управляти таким велосипедом дуже зручно. Але він не планує його серійне виробництво. «Два роки тому у мене знайшли рак (мені зараз 78) і, проходячи інтенсивну терапію, я хотів чимось зайняти себе, так що почав розробляти велосипед, який побив би Brompton, — розповів Крінейдж. — Коли я закінчив дизайн, я був ще на терапії, так що я почав його будувати».

Для порівняння: одна з найлегших моделей складних велосипедів в світі — не рахуючи тих, у яких зовсім маленькі колеса — це Hummingbird масою 6,7 кг і Ultra X 8,5 кг. А складаний Carbo, який претендує на звання самого легкого електровелосипеда в категорії, на два кілограми важчим електричного Brompton, тобто важить 12 кг.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!