Унікальний килимок, що ефективно вбирає олію

килимок відштовхуючий олію

Як часто буває по необережності ми розливаємо олію на свій одяг і маємо велику проблему, щоб цей одяг відіпрати. Роман Розенталь, в своїй публікації на порталі «ФайнаІдея» знайшов рішення, для таких випадків, а саме, вчені створили унікальний килимок, що ефективно вбирає олію.

Олія нерідко є досить дратівливий елемент, особливо коли потрапляє на одяг, або на килим чи простирадло. Чого вже говорити про загрозу великого обсягу забруднення олією, яке потрапляє на різні екологічні об'єкти та в цілому є загрозою збереження багатьом природним екосистемам в природі. Однак талановита команда хімічних інженерів з Університету Короля Абдулли в Саудівській Аравії сьогодні представила свою нову розробку в галузі запобігання подібних катастроф, представивши спеціальну пористу рогожу, що складається з сильного олієвідштовхувального полімеру, що служить її основою.

Варто зазначити, що мова йде про досить складну з точки зору хімічної структури полімеру 6FDA-TrMPD, який раніше демонстрував справді багатообіцяючі результати в області відштовхування олій і інших подібних речовин. Однак саудівські вчені вирішили модифікувати щільність і властивості даного полімеру, прогнавши його рідку форму через спеціальний фільтр за допомогою технології електроспіннінгу — дана технологія дозволяє проганяти рідкі атоми полімерів крізь електричне поле, створюючи більш щільну, але в той же час податливу пористу поверхню даного полімеру.

В результаті декількох сеансів експериментів вченим вдалося створити близько 565 квадратних метрів на грам даного матеріалу, не забувши додати йому досить сильні водовідштовхувальні властивості — таким чином, новий полімерний матеріал прекрасно вбирає в себе значну кількість олії, при цьому, не допускаючи зайвої деформації, хоча певна частка її все-таки залишається на даний момент.

Саме тому команда фахівців зараз активно працює над поліпшенням і оптимізацією даного полімерного матеріалу, припускаючи, що в майбутньому переключиться на оптимізацію його пористості і прохідності. Можна припустити, що незабаром команда саудівських вчених представить остаточний хіміко-структурний варіант своєї полімерної циновки, так що залишається лише чекати офіційних звісток щодо цього.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!