Американські вчені створили штучну нирку, розміром з смартфон

Вчені з різних університетів США створили штучну нирку. Проект називається Kidney Project — в ньому співпрацюють Міністерство охорони здоров'я і Американське товариство нефрологів. Модель вже пройшла доклінічні дослідження.

Штучна нирка складається з кремнієвого гемофільтру, який видаляє токсини з крові, і біореактора, що відтворює інші функції нирок. Наприклад, баланс електролітів в крові. За описом дослідників, пристрій «розміром зі смартфон».

За словами професора з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Шуво Роя, ідея штучної нирки полягає в тому, щоб надати пацієнтам повну мобільність і більш точні результати, ніж діаліз. Також розробка позбавить пацієнта від необхідності приймати імунодепресанти і препарати для розрідження крові, як це потрібно з іншими імплантати. Штучна нирка не вимагає додаткових джерел енергії — вона працює завдяки кров'яного тиску.

Зараз вчені зосереджені на більш ретельних доклінічних випробуваннях. Попереду винахід чекають клінічні випробування.

Джерело: pharmacy.ucsf.edu

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!