Група вчених виступила проти використання водню для опалення та транспорту

Група вчених з Великобританії, Нідерландів і ФРН опублікувала відкритий лист на адресу прем'єр-міністра Великобританії, Бориса Джонсона, з приводу водневої стратегії, яка була представлена ​​в серпні 2021 року.

«Ми стурбовані тим, що уряд Великобританії розглядає можливість широкого використання водню в опаленні домашніх господарств, незважаючи на наявність більш ефективних електричних теплових насосів, — пишуть вчені, — використання водню в будівлях і на автомобільному транспорті неефективно і не має економічного сенсу».

«Водень не є ефективним джерелом енергії. Це його фундаментальний недолік в порівнянні з іншими альтернативами електрифікації. Для опалення будинків з котлами на зеленому водні потрібно приблизно в шість разів більше електроенергії, ніж при використанні електричних теплових насосів. Це означає, що в шість разів більше вітряних турбін або сонячних батарей потрібно встановити і значно вище буде вартість для споживачів. Точно так же для живлення автобуса на водневих паливних елементах потрібно приблизно в 2,6 рази більше електроенергії в порівнянні з електрикою, використовуваним для електричної версії того ж транспортного засобу … », — зазначають автори листа.

Великобританії необхідно замінити «сірий» водень на «зелений», перш ніж розглядати інші сектори кінцевого споживання, пишуть вчені. Потім доцільно збільшити виробництво зеленого водню для використання в сталеливарній промисловості, хімічної промисловості та можливо, в судноплавстві.

Автори листа також пропонують «з обережністю» підходити до синього водню і уникнути прив'язки до «екологічно нестійкою інфраструктурі викопного палива», яка може зробити досягнення нульового балансу викидів неможливим.

«Оцінка викидів синього водню протягом життєвого циклу — складне питання, яке потребує аудиту і, можливо, сертифікації заводів з виробництва водню, об'єктів CCS і більшої частини ланцюжка поставок природного газу. Це може зайняти багато років, в той час як електричні рішення, такі як теплові насоси і електромобілі, готові до розгортання вже сьогодні».

Експерти в усьому світі відзначають, що використання водню для опалення будинків — не ефективний варіант декарбонізації теплопостачання. Однак, існує газова галузь, газотранспортні та газорозподільні підприємства з величезною інфраструктурою. Якщо на зміну газових котлів в будинку прийдуть теплові насоси, то велика частина цієї інфраструктури стане «втраченим активом». Тому газорозподільні компанії вже тестують опалення воднем житлових будинків.

За матеріалами: renen.ru

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!