Винахід антимікробного покриття для ортопедичних імплантатів

Речовина, яку винайшли, запобігає небезпечні інфекції, які можна підчепити під час операції.

Вчені з Лос-Анджелеса представили суміш, яку можна наносити на ортопедичні імплантати за кілька хвилин до операції, що виключає ймовірність інфікування імплантату.

У ранніх випробуваннях на мишах покриття запобігало всі наступні інфекції, навіть без введення антибіотиків в кровоток. Через 20 днів покриття не зменшило здатність кістки зростатися з імплантатом і повністю абсорбувалося організмом.

Нове протимікробне покриття складається з двох полімерів, один з яких відштовхує воду, а інший добре змішується з водою. Обидва препарати змішуються в розчині з антибіотиком. Під впливом яскравого ультрафіолетового світла два полімеру з'єднуються. Випробування з використанням різних типів імплантатів показали, що покриття дуже важко стерти під час хірургічних втручань. Однак, потрапивши в організм, умови викликають розкладання полімеру, повільно вивільняючи антибіотики протягом двох-трьох тижнів.

Винахід дуже важливий для людей з онкозахворюваннями та ослабленою імунною системою, які дуже схильні до інфікування.

Джерело: грип.ua

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!