Поїзд Hyper Tube новий рекорд швидкості

суперлуп

Корейський залізничний науково-дослідний інститут (Korail) оголосив, що його модель поїзда «Hyper Tube» досягла швидкості не менше 1000 км/год.

Прототип під назвою Hyper Tube мав масштаб 1:17, тобто це досить компактна капсула, але зараз майже всі тести проводяться на таких. Цей поїзд призначений для використання в майже вакуумній трубі і прискорюється за допомогою потужних магнітів.

За словами Korail, на минулому тижні, його мініатюрна модель досягла максимальної швидкості 1,019 км/год під тиском 0,001 ат в тестовій трубі. Це навколо швидкості літаків, призначених для трансконтинентальних рейсів і в два рази швидше, ніж найшвидший наземний транспорт в даний час.

«Ми подолали проблему перешкод водіння транспортних засобів, викликану швидким прискоренням водіння в секції прискорювача аеродинамічної тест-системи і перевищили швидкість 1000 км/год», — йдеться в заяві Korail.

Korail працює над проектом поїзда Hyper Tube з 2017 року, а його попередня максимальна швидкість становить 714 км/год. Планується подальший розвиток технології з метою початку повномасштабної розробки комерційної лінії з транспортними засобами у 2022 році.

Є амбіції, що Korail і Hyperloop Transportation Technologies можуть розгорнути повномасштабну мережу Hyper Tube до 2024 року, скоротивши час у дорозі між Сеулом і Пусаном з 3,5 годин до близько 30 хвилин

Концепція поїзда Hyper Tube поділяє деяку схожість з концепцією Hyperloop, популяризованою генеральним директором SpaceX Ілоном Маском, яка включає в себе капсулу, що містить людей, автомобілі або вантажі, яка прискорюється до швидкості літаків в мережі труб, що містять майже вакуум, щоб мінімізувати опір повітря.

Також, на минулому тижні стало відомо, що компанія «Virgin Hyperloop» завершила першу в історії подорож hyperloop з пасажирами на своєму тестовому треку в пустелі Невада, після 400 випробувань без пасажирів за останні три роки. Двом пасажирам — співробітникам Virgin Hyperloop Джошу Гігелу і Сарі Лукіан — знадобилося приблизно 15 секунд, щоб проїхати довжину тестової траси 500 м.

Звертаючись до побоювань, що Hyperloops може становити серйозні загрози безпеці, компанія заявила, що їзда в їх капсулі так само безпечна, як їзда в ліфті, з складною системою управління, яка може виявити ненормальні стани і негайно викликати відповідне реагування на надзвичайні ситуації.

Країни, які висловили зацікавленість у розгортати інфраструктуру Hyperloop, включають ОАЕ (Дубай-Абу-Дабі), Саудівську Аравію (різні маршрути), Великобританію (різні маршрути) та Індію (Мумбаї-Пуна).

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!