Перший у світі дрон з лазерним керуванням, що ухиляється від контрзаходів

Системи боротьби з безпілотниками, в яких зазвичай атакують радіокерування БПЛА або системи GPS, вимикаючи контроль пілота, а також попередньо запрограмовані місії. Але британська оборонна технічна компанія QinetiQ тепер продемонструвала дрон з лазерним керуванням, який ці системи не можуть зупинити.

Демонстрація, яка вважається першою в світі, продемонструвала нову двосторонню систему оптичного зв’язку у вільному космосі (FSOC), призначену для доповнення або заміни радіоуправління для військових місій у районах, де у противника може бути обладнання для блокування радіочастот або виявлення літаючих об’єктів.

Схоже, що система потребує прямої видимості для зв’язку наземної станції з «дуже високою смугою пропускання» – це обмежить її застосування. Але наземне обладнання виглядає досить компактним, і крім того, що система успішно пропускає радіочастотні перешкоди, система також робить практично неможливим перехоплення або навіть виявлення потоку даних.

Цікаво, наскільки добре він справлятиметься з димом, пилом чи іншими проблемами з якістю повітря – і справді, ці дрони все одно легко зупинити сітками, дробовиками. Але QinetiQ розглядає систему FSOC як спосіб «звести нанівець значні інвестиції, які зловмисники, можливо, зробили у заборону радіочастотного спектру».

QinetiQ продемонструвала можливості лазерної системи в рамках проекту Міністерства оборони Великобританії DSTL Air Command and Control, Intelligence Surveillance & Reconnaissance and Interoperability project.

Джерело: NewAtlas

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!