Плівка, що поглинає піт

плівка що поглинає піт

Устілки для взуття, виготовлені з плівки, що поглинає піт, які змінюють колір з синього на рожевий, оскільки вони поглинають вологу Національного університету Сінгапуру

Піт важливий елемент нашого організму, коли потрібно охолодитися, але занадто багато його не дуже приємно. Тепер дослідники з Національного університету Сінгапуру (NUS) розробили новий матеріал, який може поглинати піт.

Щоб піт нас охолодив належним чином, його потрібно випаровувати, щоб тепло відійшло геть. Новий матеріал призначений для прискорення цього процесу, при цьому команда стверджує, що він працює в шість разів швидше і поглинає в 15 разів більше вологи, ніж існуючі матеріали.

Плівка виготовлена з двох ключових хімічних речовин, кобальту хлориду і етаноламіну, які є ефективними поглиначами води. Такі плівки встановлюються в мембрани PTFE (політетрафторетилен), які є водонепроникними, дихаючими і гнучкими. Ідея полягає в тому, що якщо отриманий матеріал був включений в устілки для взуття або пахвові подушечки, він може тримати одяг та взуття сухіше і комфортніше, особливо в жарку погоду або під час фізичних вправ.

Матеріал має кілька інших відмінних властивостей. Він змінює колір, оскільки вбирає вологу, починаючи з синього кольору, потім перетворюючи фіолетовий і в кінцевому підсумку рожевий, що може стати в нагоді щоб вказати, наскільки він «повний». Матеріал також може випускати захоплену воду, коли поміщається під сонячне світло, і команда вважає, що його можна використовувати повторно більше 100 разів.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!