Напівпровідник товщиною в атом з нульовою втратою енергії

Вчені з Австралії розробили систему транспорту даних за допомогою напівпровідника, в 100 000 разів більше тонкого, ніж аркуш паперу, і «надзвичайно енергоефективного».
За словами винахідників, він не виділяє тепло, тобто енергія не витрачається даремно. Це перша успішна демонстрація настільки ефективного перенесення інформації частками.

«Комп'ютери вже використовують близько 10% всього доступного глобальної електрики, і це пов'язане з величезними фінансовими витратами і навантаженням на навколишнє середовище. За прогнозами, ця кількість енергії буде подвоюватися кожні десять років через зростання попиту на обчислення, — сказав Маттіас Вурдак, керівник проекту з Австралійського національного університету. — Оскільки виробництво, зберігання і подача енергії завжди мають свою ціну, в тому числі, у вигляді забруднення повітря і кліматичних змін в результаті спалювання викопного палива, вкрай важливо скоротити витрату електрики для більш стійкого майбутнього».

Думерні діхалькогеніди перехідних металів (ДПМ) мають великий потенціал для напівпровідникової оптоелектроніки, оскільки їх екситони стабільні при кімнатній температурі і активно взаємодіють зі світлом. Коли 2D ДПМ поміщається в оптичну мікропорожнину, екситони можуть створювати гібриди з фотонами порожнини і формувати светоексітони, які успадковують корисні властивості батьків. Здатність управляти і вловлювати поляритони на мікрочіпі має важливе значення для практичного застосування в обчислювальній техніці.

Австралійські фізики створили незвичайний ландшафт для поляритонів в двомірному шарі дисульфіду вольфраму і продемонстрували його поширення на протязі десятків мікрометрів. Результати говорять про можливість перенесення даних на великі відстані без втрат і про ефективне уловлювання поляритонів 2D ДПМ в умовах навколишнього середовища.

Наступним етапом дослідження вчених стане з'єднання цієї технології з технологією транзисторів.

Джерело: ZD Net.

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!