Вчені запропонували нове застосування клапанів Ніколи Тесли

Сто років тому Нікола Тесла придумав і запатентував клапан без рухомих деталей, що пропускає потік води тільки в одному напрямку. Команда інженерів з США побудувала 30-сантиметровий прототип клапана, зазнала його продуктивність під різним тиском і прийшла до висновку, що цього винаходу можна знайти застосування.

Клапан Тесли складається з основної трубки і відгалужень, які розбивають потік і направляють їх таким чином, щоб його частини взаємно гасили енергію, і вода не текла б в зворотну сторону, а рухалася б в одному напрямку і без застосування додаткових елементів. Лейф Рістроф з Університету Нью-Йорка і його колеги побудували 30-сантиметрову версію такої труби і випробували її в різних умовах.

Хоча Тесла стверджував в патенті, що його клапан може змусити воду текти в 200 разів повільніше в одному напрямку, ніж в іншому, сучасні вчені виявили, що різниця не така істотна, всього в два рази. При низькій швидкості потоку ефективність клапана низька, але чим вище рухається вода, тим він краще працює.

«Він був хлопцем з багатою уявою, — сказав Рістроф. — Не до кінця ясно, чи збудував він [клапан] і протестував він його. Я підозрюю, що так, але документальних свідчень немає».

Вчені вважають, що Тесла, якому також належить патент на електричний перетворювач змінного струму в постійний, винайшов клапан по аналогії з рухом електричного струму. І бачать можливість застосування такої конструкції в двигунах та інших апаратах, для нагнітання палива, холодоагенту, мастильного матеріалу і інших рідин під дією вібрації цих механізмів.

«Тільки уявіть, як такий насос використовує вібрацію мотора, яка в будь-якому випадку є, для циркуляції. У нього немає рухомих частин. Нічому буде ламатися», — сказав Рістрофа.

джерело: хайтек+

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!