Вчені створили перші мікророботи, які можуть працювати без електрики

Американські вчені створили крихітних роботів, здатних без підживлення електрикою переміщатися у розчині. У майбутньому їх планують використовувати для розробки ліків нового покоління та в терапії.

Група дослідників з Массачусетського університету створила рідких роботів, які можуть працювати автономно та безперервно, не вимагаючи електроживлення.

Рідкі, частково занурені в розчин роботи діаметром лише 2 міліметри, переміщують хімікати вперед і назад.

Їх назвали "ліквіботами". Раніше вони могли виконувати завдання лише один раз без електричного підживлення. Тепер їм не потрібна електрична енергія, вони одержують енергію за допомогою хімічних реакцій із навколишнього середовища.

Такі роботи можуть виконувати кілька завдань одночасно, залежно від їхнього складу. Одні можуть виявляти різні типи газів у навколишньому середовищі, інші реагують на певні речовини.

"Ми подолали бар'єр у розробці рідкої роботизованої системи, яка може працювати автономно за допомогою хімії для керування плавучістю об'єкта", — розповіли дослідники.

Їх можна використовувати в терапевтичних цілях, а також для відкриття та синтезу ліків. Вчені хочуть вивчити, як будуть поводитися нанороботи на твердих поверхнях, а також планують у майбутньому запустити таких мікророботів у людську кров для лікування та профілактики хвороб.

Для довідки. Нанороботи — це роботи, розміром співставні з молекулою (менше 100 нм), що мають функції руху, обробки та передачі інформації, виконання програм.

Джерело: Interestingengineering.com

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!