Робот HB1 який лазить по стінах

Можна з упевненістю сказати, що будь-яке завдання, яке передбачає підйом на висоту, принаймні дещо небезпечно. Що, як такі завдання буде виконувати робот. Саме такий прилад «робот HB1» був розроблений британським стартапом HausBots, який є допоміжною компанією Університету Уорвіка, з урахуванням цього факту, оскільки він піднімається по стінах і навіть пливе по стелі, щоб людям не доводилося цього робити.

Сам робот має чотири колеса, покриті гумовими шинами, і підключений до наземного пульта дистанційного керування через 110-вольтовий електричний шнур. Він може бути оснащений до 6 кг (13 фунтів) насадок, які дозволяють виконувати такі завдання, як фарбування стін розпиленням або виконання візуального та ультразвукового огляду конструкцій.

HB1 чіпляється за стіни, стовпи, стелю або майже будь-що інше за допомогою двох вбудованих електричних вентиляторів. Вони втягують повітря з-під передньої і задньої частини робота, видаючи це повітря прямо із задньої частини бота, щоб створити притискну силу. Ця конфігурація дозволяє пристрою переміщатися по плоских або вигнутих, шорстких або гладких поверхнях, а також перетинати невеликі перешкоди, такі як електропроводи, які можуть бути на цих поверхнях.

Джерело: NewAtlas

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!