У Британії розробляють модель літака, що працюватиме на інноваційному паливі

В Об'єднаному королівстві заявили про розробку літака, що працюватиме на водні. Новий вид повітряного транспорту розробляють в рамках проекту FlyZero. Про це повідомляють на урядовому порталі Британії.

Новий літак Великобританії, фото з Twitter

Концептуальний літак представили 6 грудня працівники Інституту аерокосмічних технологій (ATI) напередодні четвертого засідання Ради Jet Zero. Під час презентації розробки повідомили, що літак зможе перевезти 279 пасажирів й не потребуватиме частих зупинок для дозаправок.

Тобто літак зможе здійснити політ від Лондона до Сан-Франциско без пересадок та зупинок й без забруднення атмосфери. А з Лондона до Нової Зеландії потрібно зробити лише одну зупинку.

"Цей новаторський дизайн літака з водневим двигуном наближає нас на один крок до майбутнього, де люди можуть продовжувати подорожувати та спілкуватися, але без вуглецевого сліду. Я буду продовжувати тісно співпрацювати з Радою Jet Zero, щоб підтримувати провідні світові дослідження Великобританії в цьому секторі, які створюватимуть робочі місця, допомагатимуть нам досягти наших амбітних цілей та вести глобальний перехід до нульової чистої авіації", — наголосив міністр транспорту Великобританії Грант Шаппс.

За словами генерального директора Jet Zero Council Емми Гілторп, дослідження Інституту аерокосмічних технологій свідчать про те, що водень можна використовувати в якості пального, що не забруднює атмосферу.
Уряд Великої Британії прагне бути світовим лідером у виробництві екологічно чистого авіаційного палива. Проект Jet Zero спрямований на те, щоб в країні розвивалися передові об’єкти, які переробляють сміття на реактивне паливо. Раніше, на кліматичній конференції COP26 в Глазго країни оголосили про міжнародні зобов’язання щодо декарбонізації транспорту та авіації.

Джерело: Comments.ua

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!