Новий метод переробки пластикових відходів у паливо

Слідуючи цим методом, авіагас можна отримати всього за годину

(Фото: Getty Images/Автор: Justin Sullivan)

Група вчених з Вашингтонського університету та Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії в США створили метод переробки пластику в авіагас. Весь процес займає не більше однієї години.

Для створення ракетного палива вчені використовують метал рутеній і розчинник гексан під час переробки. Це дозволяє домогтися 90% ефективності під час процесу.

Доцент Університету штату Вашингтон у Пулмані Гонфей Лін заявив:

Ми виявили синергію між розчинником і каталізатором, що створює дуже приємну комбінацію, яка має безліч регуляторів управління, щоб ми могли налаштувати умови реакції і оптимізувати весь процес. Наприклад, якщо ви хочете максимізувати виробничий вихід реактивного палива, ми можемо це зробити. А якщо ринок має більший попит на дизельне паливо, це також нам під силу

Також вчені відзначають, що новий метод дозволяє виробляти переробку пластику при більш низьких температурах. В основному подібні процеси вимагають температуру понад 400 С°, але ця розробка дозволила знизити її до 200-220 С°.

Крім цього, Гонфей Лін сказав:

Ми хочемо розробити послідовний каталітичний процес, який міг би обробляти змішані пластмаси, щоб фізично їх не розділяти. Ми можемо перейти на молекулярний рівень і розщепити ці полімери.

Джерело: meta.ua

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!