Першій кольоровій фотографії — 160 років

160 років тому, 17 травня 1861 року, в лондонському Кінгз-коледжі було вперше публічно продемонстровано кольорова фотографія, зроблена за методом шотландського фізика Джеймса Максвелла (1831-1879). В якості фотографуємого об’єкту Максвелл вибрав бант з шотландки в клітинку на тлі чорного оксамиту.

Суть методу була така: на екран одночасно через скляні посудини, заповнені червоною, зеленою і синьою рідинами, проектувалися три скляних позитиву, кожен з яких увічнювали через відповідний фільтр. Роль фільтра в даному досліджені грала судина. Потім зображення накладалися один на одного, і виходила фотографія.

Думки сучасників Максвелла з приводу його демонстрації були неоднозначними. Але можна точно сказати, що вона стала ще одним кроком у розвитку фотографії.

Сьогодні відомо, що червоні кольори на фотографуємій стрічці в клітинку відображали ультрафіолетові промені, які і реєструвалися фотопластиною в процесі зйомки, а зелений світлофільтр не був суворо зональним і пропускав сині промені.

джерело: ukr.net › Техно

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!