Винахід дизельного двигуна

Саме так виглядав перший дизельний двигун

Сьогодні виповнюється рівно 104 роки з моменту запуску першого дизельного двигуна. Але широкому загалу новинка була представлена ​​тільки в 1899 році.

Понад століття тому, а точніше 28 січня 1897 року, відбулися перші випробування двигуна внутрішнього згоряння нового типу. Керував експериментом німецький винахідник і інженер Рудольф Дизель, який отримав патент на свою нову розробку ще 1892 році. Після успішного експерименту німецький інженер зайнявся продажем ліцензій на новий двигун. Але незважаючи на високий ККД і зручність експлуатації, практичне застосування такого двигуна було обмеженим за рахунок великих габаритів і ваги. Перші дизельні мотори працювали на рослинних маслах або легких нафтопродуктах, хоча спочатку Рудольф Дизель пропонував заправляти своє «дітище» кам'яновугільним пилом (так як Німеччина не володіла запасами нафти), але від цієї ідеї згодом довелося відмовитися.

У 1899 році завод Нобеля розгорнув масове виробництво дизельних моторів (з цього моменту і починається історія цього силового агрегату), а роком пізніше на Всесвітній виставці в Парижі ця розробка отримала Гран-прі. Зараз позначенням ДВЗ з займанням від стиснення використовується терміни: «Двигун Дизеля», «дизель» або «дизельний мотор», рівно тому, що теорія Рудольфа Дизеля стала основою для створення двигунів такого типу. В останні роки відбувається зростання популярності дизельних двигунів для легкових і вантажних автомобілів, не тільки через їх економічності і довговічності, але також через меншу токсичність викидів в атмосферу. Всі провідні європейські виробники автомобілів в даний час мають безліч моделей з дизельним двигуном.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!