Історія винаходу відбійного молотка

Пристрій відбійного молотка: 1 — рукоятка; 2 — амортизатор; 3 — пружина; 4 — клапан; 5 — фіксуюче кільце; 6 — корпус; 7 — бойок (ударник); 8 — буферна пружина; 9 — піка; 10 — ніпель

30 січня 1894, американець Чарльз Кінг запатентував станковий пневматичний перфоратор, більш відомий як відбійний молоток. Цей механічний ручний інструмент ударної дії призначений для розпушення і розколювання не надто міцних матеріалів (осадових гірських порід, асфальту, бетонних конструкцій).

Робочим органом зазвичай є металеве долото або піка. Механізація інструменту полягає у впливі на виконавчий орган серії механічних імпульсів від бойка, який приводиться в рух будь-яким приводом. Частота впливу становить 16-25 Герц. При передачі зубилу ударного імпульсу з боку бойкової частини — потиличника ріжуча кромка зубила впливає на опрацьований матеріал, розрізаючи його або розколюючи.

За типом приводу відбійні молотки поділяються на: пневматичні — з приводом від різниці тисків між сторонами поршня, електричні — працюють через перетворення електричної енергії в механічну, бензинові — використовують двигун внутрішнього згоряння, вбудований в корпус молотка.

Бойок, який переміщається всередині корпусу молотка зі швидкістю 1 000 — 1 500 ударів в хвилину, завдає удари по хвостовій частині інструменту. Ці удари передаються насадкам, які бувають найрізноманітнішими — від піки до лопати, в залежності від виконуваних робіт.

Найбільшого поширення набув пневматичний відбійний молоток. Тут буде доречно нагадати, що існує два види пневматичних двигунів — по-перше, об'ємні і, по-друге, турбінні. У першому типі двигунів робота відбувається в результаті розширення стисненого повітря в циліндрах поршневий машини, тобто використовується потенційна енергія стисненого повітря.

У другому типі робота відбувається в результаті дії потоку повітря на лопатки турбіни, тобто використовується кінетична енергія. Стисле повітря подається до інструмента по гнучкому шлангу, який може мати значну довжину.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!