Винахід ескалатора

Перший ескалатор запатентував Джесс Рено — ця знаменна подія сталася 15 березня 1892 року в США. Уже через два роки, в 1894 році, це підйомне устаткування було встановлено в нью-йоркському парку Коні-Айленд і працювало як атракціону для туристів. Перший американський ескалатор лише віддалено нагадував сучасні механізми, які ми звикли бачити: адже він нагадував гладку рухому доріжку без ступенів, замість них на ескалаторі були встановлені поздовжні рифли, які в'їжджали і виїжджали з-під підлоги через проміжки в гребінці.

Цікаво, що трохи раніше перший діючий ескалатор був винайдений К. Зеебергером спільно з компанією «Отіс», і вже в 1900 році винахід був представлений на виставці в Парижі. Цей варіант був з горизонтальними ступенями, які виїжджали з-під спеціальної огорожі на вхідний майданчик і їхали під огорожу вхідної площадки з іншого боку. Пізніше ескалатор «Отіс» був встановлений в універсальному магазині «Гімбеля» в Філадельфії, де вірою і правдою прослужив до 1938 року.

Класичний же варіант ескалаторів, який ми звикли бачити, з'явився в 1921 році — він уже був об'єднаний варіант двох вищеописаних ескалаторів. На ньому були встановлені горизонтальні ступені з поздовжнім рифленням, а також для зручності пасажирів був встановлений елемент, без якого сьогодні немислимий цей вид підйомного обладнання — поручні, які рухалися паралельно сходами з тією ж швидкістю. Цей варіант був більше схожий на своїх сучасних побратимів.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!