Винайдено біопластика, в який можна наливати окріп

біопластик

Американські вчені придумали, як зробити так, щоб в вироби з полілактиду можна було наливати окріп.

Фахівці Університету Акрона досліджували властивості полімеру полілактиду, дешевого у виробництві, що повністю переробляється і відповідного для виготовлення упаковки і пляшок, але погано витримує нагрівання. Відомо, що він руйнується вже при 60° C, що робить його непридатним навіть для харчових контейнерів, пише New Atlas.

Однак експерти вирішили модифікувати матеріал. Вони змінили спосіб утворення кристалів полімеру обмеживши їх розмір до наномасштабу, тим самим змогли створити переплетену мережу волокон. Одержаний пластик виявився настільки міцним, прозорим і жароміцним, що прототип чашки, в яку налили киплячу воду, не деформувався і не став каламутним.

Новий полілактид можна застосовувати, наприклад, для виробництва більш екологічно прийнятних стаканчиків під чай або каву, — йдеться в статті.

Також вчені сподіваються, що зможуть підштовхнути індустрію до активнішого переходу на біоматеріали. Біопластик не тільки буде швидше розкладатися після використання, а й вимагає менше енергії на виготовлення і призводить до меншого об'єму викидів вуглекислого газу, ніж пластик з нафти.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!