В ядерному реакторі «штучне Сонце» Китаю, встановлено новий рекорд

Вдосконалений китайський експериментальний токамак EAST встановив черговий рекорд. В ході недавніх тестів плазма, розігріта до 120 млн. градусів за Цельсієм, утримувалася усередині «штучного Сонця» протягом 101 секунди. Про це повідомляє китайське державне агентство «Сіньхуа».

Нагадаємо, що в 2020 році плазма усередині EAST досягла температури в 100 млн. градусів. Однак утримати її в такому стані тоді вдалося лише 20 секунд. Отже, новий рекорд перевершив попередній в п'ять разів. При цьому, згідно з опублікованою агентством інформації, в ході поточного експерименту температура плазми всередині токамака досягала 160 млн. градусів і утримувалася на даній позначці протягом 20 секунд.

Варто зазначити, що вищезгадане досягнення грає величезну роль для світової науки. Адже з кожним таким рекордом людство наближається до створення повноцінного термоядерного реактора — практично нескінченного джерела енергії, який в радіаційному відношенні набагато безпечніше традиційних ядерних реакторів, які використовуються на АЕС.

На сьогоднішній день власні розробки в цій галузі ведуть відразу кілька країн. Крім того, існує і міжнародний проект ITER, в якому беруть участь 35 держав.

Джерело: xinhuanet

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!