Перший український 8-метровий електробус

український електробус

На громадські дороги Луцька виїхав перший український 8-метровий електробус ЗЕТ 8-120. Поки він тільки тестується, але в разі успіху випробувань планується налагодити його масове виробництво. Новинка являє собою промисловий зразок експериментальної моделі зразка 2014 року.

Транспортний засіб побудовано на базі маршрутного автобуса Богдан А092. Його кузов піддався модернізації, а силова установка забезпечена електродвигуном і комплектом акумуляторних батарей.

Електричний автобус в ході тестового пробігу в 100 км витратив 55 кВт.  год електроенергії, при цьому ємність його батарей була розряджена на 50%. Таким чином, ЗЕТ 8-120 володіє запасом ходу майже в 200 км і набагато економніше дизельних аналогів.

Варто відзначити, що експериментальний електробус обладнали двома електродвигунами сумарною потужністю 120 кВт, що працюють від акумуляторів, розрахованих на 3000 циклів перезарядки. Повністю поповнити запас енергії батареї можна за 8 годин, однак доступна також і швидка зарядка постійним струмом, яка займає близько 4 годин.

Що стосується двигуна, то він також українського виробництва — АІР132М8Х2. У той час як акумулятори зроблені в Китаї.

Ще в 2016 році автори проекту шукали інвесторів для запуску в серійне виробництво подібних електробусів, а також проекту по переобладнанню дизельних "маршруток" в електричні. І тільки в 2019-м справа зрушила в практичну площину.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!