Електронна рука для знешкодження мін

електронна рука

16-річний школяр Ілля Мельник з міста Славута Хмельницької області створив електронну руку, здатну вберегти життя солдатів, яку представив на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі «Еко-техно Україна 2020», де старшокласники з 20 областей країни представили свої розробки.

Уявіть, ви встановлюєте цю руку на робота для розмінування, оснащеного відеокамерами. Картинка з камер передається на екран, який встановлений в безпечному місці, припустимо, в бліндажі. Сапер розташовується перед цим екраном, надівши спеціальну рукавичку. З її допомогою він може дистанційно знешкодити міну або інше вибуховий пристрій. Адже механічні пальці робота повторюють рухи пальців в рукавичці на руці людини.

 «Я почав створювати цю систему кілька місяців тому, — розповів Ілля — Виготовив електронну руку за допомогою 3D-принтера. Буду її вдосконалювати, щоб рука могла виконувати роботу, що вимагає високої точності. Вона може використовуватися як військовими, так і цивільними. Скажімо, для виконання робіт в умовах хімічного забруднення — замість людини в небезпечну зону можна направити оснащеного електронною рукою робота.
Моє захоплення технічною творчістю почалося з подарунка, який отримав від батьків на день народження — конструктор з електронними схемами. Він мене так захопив, що я зайнявся вивченням мов програмування і технічною творчістю» — розповідає автор розробки.

Переможці конкурсу «Еко-техно Україна 2020» отримають право представити свої розробки на міжнародному конкурсі технічних інновацій молоді ISEF, який пройде в американському місті Анахайм (штат Каліфорнія).

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!