День народження неонової реклами

Саме 9 листопада прийнято вважати Днем народження неонової реклами. Ще далекого 1911 року її винайшов і запатентував парижанин Жорж Клод.

Однак перші світильники на основі розрядженого газу з'явилися в Німеччині ще 1858 році. Ось тільки практичного застосування у рекламі не знайшли. Деніель Мур, який займався подібними дослідами в США, в 1898 році все ж таки представив на суд публіки свій витвір — він прикрасив газосвітними трубками вхід в одну з каплиць Нью-Йорка. Виглядало це вражаюче.

Француз Жорж Клод вирішив повторити досвід заокеанського колеги, що тільки наповнив трубку не вуглекислим газом, а інертним. Так трубки світилися яскравими та насиченими квітами. Зрештою француз вирішив заробити на своєму відкритті. Спочатку Клод створив експозицію зі трубок, що світяться, а потім запатентував винахід.

Так першою у світі фірмою, яка зайнялася продажом неонових конструкцій, стала Claude Neon Lights. Потім підприємливий француз почав продавати ліцензії на свій винахід по всьому світу.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!