Розумний пристрій дозволяє спілкуватись повністю паралізованим вухом

Існують розробки, що дозволяють паралізованим людям спілкуватися, зчитуючи незначні скорочення мімічних м'язів, проте для деяких з них навіть такі рухи недоступні. Саме для них інженери з Великобританії винайшли альтернативний пристрій, що відстежує скорочення однієї з найменших м'язів людини.

Експериментальний пристрій Earswitch розроблено командою Ніка Гомперетца з Університету Бата для тих, хто не має змоги рухатися і говорити. Воно складається з підключеного до комп'ютера силіконового навушника, в якому є крихітна камера. У вушний канал пацієнта імплантується джерело світла, а камера моніторить рух м'язи Tensor tympani, прикріпленою до барабанної перетинки. Це одна з найменших м'язів у людини, тому її з великою ймовірністю в стані скорочувати ті, хто не може контролювати інші, більш великі м'язи.

Перед очима користувача — віртуальна клавіатура на екрані комп'ютера. Скороченням м'яза можна вибрати потрібний ряд, а в ньому — букву. Камера в навушнику фіксує рух і передає сигнал в комп'ютер. Для того щоб прискорити процес, програма підказує слова цілком, які також можна вибрати.

Розробники заснували приватну компанію, щоб спробувати вийти на ринок зі своєю технологією. Можливо, вони зможуть знайти їй застосування не тільки в області реабілітації, але і для виконання повсякденних завдань, що вимагають вільних рук. Також інженери проводять відкрите голосування для людей з неврологічними розладами і без них, щоб зрозуміти, який відсоток населення здатний управляти скороченням м'язи барабанної перетинки.

Джерело: hightech.plus

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!