Лауреати Нобелівської премії з медицини

Лауреати Нобелівської премії з медицини Девід Джуліус і Ардем Патапутян

У Стокгольмі назвали лауреатів Нобелівської премії в галузі фізіології і медицини за 2021 рік. Ними стали американські вчені Девід Джуліус і Ардем Патапутян "за відкриття рецепторів температури і тактильних рецепторів". Про це Нобелівський комітет повідомив у понеділок, 4 жовтня.

Премію в галузі фізіології і медицини присуджує Королівський Каролінський медико-хірургічний інститут Стокгольма, в його Нобелівську асамблею входить 50 осіб. В цілому Нобелівська премія з медицини вручалася вже 111 раз, її лауреатами до 2020 року включно ставали 222 людини, з них лише 12 жінок.

Розмір Нобелівської премії в 2020 році був збільшений з 9 до 10 мільйонів шведських крон (в перерахунку близько 986 ​​тисяч євро). Вручення нагород в цьому році, як і в минулому, відбудеться не в рамках загальної урочисті церемонії в Стокгольмі, а окремо — в тих країнах, де живуть лауреати. У той же час, рішення щодо Нобелівської премії миру, яку традиційно вручають в столиці Норвегії Осло ще не прийнято — можливо, церемонію в Осло вдасться провести. Нагородження зазвичай відбувалося в Стокгольмі і Осло в день смерті Альфреда Нобеля 10 грудня.

5 жовтня Нобелівський комітет назве лауреатів премії з фізики, 6 жовтня — з хімії, 7 жовтня — з літератури. В останній день "нобелівського тижня" стане відоме ім'я лауреата премії миру. Володар премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, заснованої Державним банком Швеції в 1968 році, визначиться 11 жовтня.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!