Хто винайшов першу електробритву

Джейкоб Шик (Jacob Schick), американський винахідник і підприємець 23 листопада 1923 запатентував першу електричну бритву. Пристрій був обладнаний вібруючими лезами, в нього був вбудований двигун, що приводить леза в рух. За допомогою цього винаходу у чоловіків з'явилася можливість голитися всуху. Принцип роботи пристроїв виявився дуже простий – приблизно такий самий використовується у м'ясорубці.

Вже 1926 роцi Шик придумав нову концепцію інструменту — цей виріб із двома окремими ножами, один із яких був рухливий, другий — ні. Рухливе лезо приводилося в дію за допомогою компактного електродвигуна. Через нерухоме лезо-сітку, що мало прорізи, зголені волоски потрапляли під рухливий ніж. Дещо пізніше такі бритви отримали назву роторних — вони стали першими в історії електробритвами.

Такі пристрої почали продавати з 1929 року, проте, спочатку вони не мали великого успіху. Люди воліли використовувати недосконалі вироби від Вілліса Шоккі, і ідеї Шика залишалися непоміченими. Шик ухвалив рішення про те, щоб об'єднати бізнес із відомим конкурентом. Саме так розпочала свою роботу компанія «Schick Dry Shaver».

Справи Джейкоба пішли вгору, коли розміри нових електричних двигунів стали настільки малі, що їх можна було розміщувати у ручці електробритви.

Чергову модель бритви Шик продав 18 березня 1931 року в Нью-Йорку за 25 доларів. Попит поступово почав зростати. Чоловіки почали розуміти переваги електробритви, і до 1937 винахідник заробив близько 20 мільйонів доларів, продавши більше 1,5 мільйона бритв.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!