Робототехніки створили незвичайну робото-рукавичку

робото-рукавичка

Команда фахівців з робототехніки з Університету Корнуелл на цьому тижні представила унікальну в цьому сегменті технологію — йдеться про новий формат робототехнічної руки-рукавички, яка володіє дійсно унікальним і багатофункціональним набором сенсорів і датчиків, що надають надзвичайно точний і комплексний підхід до симуляції різних тактильних відчуттів . Згідно з попередніми випробуваннями нового робототехнічного матеріалу, фахівці зуміли настільки збільшити його тактильну віддачу і гнучкість, що він може знайти своє застосування в розширеному колі цілей і напрямів діяльності.

Зокрема, така робото-рукавичка може стати невід'ємною частиною практично будь-якого досвіду віртуальної і доповненої реальності, а також знайти своє застосування в медичній сфері — наприклад, в справі фізіотерапії. В основі нової розробки лежить застосування спеціального композитного матеріалу на основі оптичного мікроволокна і недорогих LED-сенсорів, які в сукупності — а також з додаванням деяких додаткових елементів, які поки тримаються в секреті — дозволяють добиватися дійсно високого рівня точності і гнучкості в управлінні.

Іншими словами, даний набір мікросенсорів м'якого типу є дійсно відповідним для того, щоб використовувати таку робото-рукавичку практично у всіх напрямках і сферах, де необхідно отримувати якомога точнішу і реалістичну тактильну віддачу, адже дана розробка може зчитувати такі параметри, як тиск, стиснення і напрямок руху окремих пальців, що не може не дивувати навіть в контексті найбільш унікальних розробок такого типу.

Варто відзначити, що на даний момент часу команда розробників з Корнуельського університету поки зовсім не поспішає реалізовувати скільки-небудь складні підходи щодо даної розробки, оскільки вбачає в ній занадто багато умовностей — з іншого боку, швидше за все саме вона стане чимось на зразок універсальної платформою для реалізації ще більш складних і багатофункціональних варіантів таких розробок по м'якій робототехніці. Поки лише залишається чекати остаточного завершення планування.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!