Запатентовано перший пробковий рятувальний жилет

180 років тому, 16 листопада 1841 року в Нью-Йорку Наполеон Герен (Napoleon Guerin) отримує патент на річ, яка згодом врятує безліч життів. Його винаходом став перший пробковий рятувальний жилет.

Наполеон Герен запатентував "пробковий рятівник", що являє собою простібаний особливим чином жакет, наповнений подрібненою натуральною пробкою. Він був сконструйований у вигляді куртки із двома шарами матеріалу, між якими можна було вставити пробку. Герен запропонував використовувати від 18 до 20 літрів протертої або тертої пробки, залежно від ваги людини, але він не уточнив, який тип тканини буде використовуватися в куртці, сказавши тільки, що вона може бути «зроблена з бавовни або будь-якого іншого матеріалу».

Лише за кілька років Америка почне активне судноплавство, перші пароплави виявляться дуже ненадійними, і "рятувальники" Геріна збережуть величезну кількість життів. Відтепер кожне судно постачалося цим засобом.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!